Auto detailing – sposób na perfekcyjnie prezentujące się auto

Mimo, że auto detailing jest często mylnie uważany za fantazyjnie brzmiący synonim mycia samochodu, w praktyce oferuje on o wiele szerszy wachlarz czynności pielęgnacyjnych, niż te, które mogą zaproponować konwencjonalne myjnie. Profesjonalny auto detailer o wysokich kwalifikacjach i dostępie do nowoczesnego sprzętu wydobędzie z używanego pojazdu drugą młodość, a samochodowi nowemu pozwoli o wiele dłużej ją zachować.

Co wchodzi w skład zabiegów auto detailingowych?

Auto detailing świadczony przez rzetelne firmy skoncentrowany jest przede wszystkim na:

  • usuwaniu z całej karoserii brudu oraz potencjalnie szkodliwych dla niej substancji,
  • dokonywaniu korekcji zarówno drobnych, jak i dużych powierzchniowo rys oraz niedoskonałości lakieru (eliminacja przeszło 90% wszystkich obecnych na jego powierzchni skaz),
  • naprawie wgnieceń realizowanej za pośrednictwem całkowicie bezpiecznej dla karoserii metody PDR,
  • czyszczeniu i renowacji felg oraz plastików zewnętrznych,
  • kompleksowemu przywracaniu pierwotnej kondycji wszystkim elementom zlokalizowanym w kokpicie auta, poprzez ich gruntowne odkurzanie, pranie, czyszczenie, a także dokonywanie renowacji wymagających tego detali.
  • ochrony lakieru za pomocą nałożenia specjalnej powłoki – obecnie najczęściej stosowana jest powłoka ceramiczna

Dlaczego warto powierzyć swoje cztery koła zakładowi auto detailingowemu?

Nieumiejętna pielęgnacja samochodu może przynieść skutek dokładnie odwrotny od zamierzonego, zwłaszcza biorąc pod uwagę „miękkość” i niewielką trwałość stosowanych dzisiaj lakierów samochodowych. Ich stosunkowo delikatną strukturę można uszkodzić nawet podczas samego mycia, co w szybkim tempie zaowocuje porysowaną lub naznaczoną hologramami i przebarwieniami powierzchnią. Decydując się natomiast na współpracę z wyspecjalizowanym w swojej branży auto detailerem, zyskujemy nie tylko pewność, że przypadkowo nie zniszczy on poszczególnych elementów pojazdu, ale przede wszystkim gwarancję uzyskania pełnej satysfakcji z usługi. Profesjonalny auto detailing przywróci samochód do stanu pierwotnego, tuż sprzed jego zakupu, a ponadto na długi czas zwiększy jego oporność na codzienną eksploatację oraz ewentualnie zabiegi higieniczne dokonywane przez właściciela samodzielnie.

Jeżeli zatem chcesz pozytywnie wpłynąć na wartość sprzedawanego auta lub jesteś po prostu motoryzacyjnym perfekcjonistą, który uwielbia swój samochód, rozważ skorzystanie z atutów oferowanych przez auto detailing Poznań jest jednym z miast, dzięki któremu wspomniana branża cieszy się nieustannie rosnącą popularnością. To właśnie bowiem w stolicy Wielkopolski zlokalizowanych jest wiele z najstarszych i najbardziej solidnych rodzimych firm auto detailingowych takich jak Cars Care.