Astra Coupe – AMG design

Opel Astra drugiej generacji to auto bardzo popularne na naszych drogach. Przeciętna Astra nie wzbudza większych emocji, lecz jest jeden typ nadwozia, który ten pogląd zmienia – to dwudrzwiowe coupe, zaprojektowane przez włoskie studio Bertone.

a01Prezentowana Astra Coupe należy do Patryka i z taśmy produkcyjnej zjechała w 2000 roku z sercem o pojemności 2200 cm3 i mocy 147 KM. Właściciel jednak wiedział, że potrzebuje czegoś więcej niż oferowała mu fabryczna jednostka napędowa.  Padł pomysł, aby pod maską wylądowała motor w układzie ‘’V’’. Wybór padł na 6-cylindrowy silnik X25XE o pojemności 2500 cm3, który nieustannie jest modyfikowany.

a02

Front auta został poddany klasycznym modyfikacjom jakie zachodzą w tych modelach. Zderzak przedni pochodzi z usportowionej wersji OPC2. Patryk doposażył go dodatkowo w kratki OSV pomalowane w czarny połysk oraz dokładkę od Cupry. Całości dopełniły przednie reflektory z wkomponowanym Bi-xenonem.[emaillocker]

a03

Przechodzą ku tyłowi odnajdziemy ciemne lampy firmy Depo oraz kilka detali z pod znaku nadwornego tunera Opla – fimy Irmscher, między innymi spojler oraz dokładki zderzaka. Wnęka tylnego zderzaka została pomalowana w czarny połysk.

a04

Prezentowana ‘’Bertonka’’ otrzymała 18 calowe repliki felg Mercedesa AMG o szerokości z tyłu 9,5 cala natomiast z przodu 8,5 cala. Na każdej feldze pojawiły się naciągnięte opony w rozmiarze 215/35R18. Dzięki gwintowanemu zawieszeniu Ta-Technix auto leży teraz odpowiednio blisko ziemi.

a5

We wnętrzu również nie obyło się bez modyfikacji. Większość plastików pomalowano w czarny połysk, podsufitka otrzymała ten sam czarny kolor. Całe podświetlenie Właściciel wymienił na czerwone. Panel środkowy oraz kierownica pochodzi z firmy Irmscher. We wnętrzu nie zabrakło lepszego systemu audio. Patryk wygłuszył kompletnie drzwi oraz bagażnik. Za jednostkę sterującą posłużył JVC AVX-55, z przodu znalazły się głośnik RE Audio XXX-6 comp natomiast w bagażniku skrzynia basowa z głośnikiem ARC AUDIO FL 12 1000w RMS 8.

a06

Bardzo dobre podejście Patryka do projektu sprawiło, że agresywna stylistyka w połączeniu z większa mocą idealnie ze sobą współgra. Z pewnością na ulicy zwraca na siebie uwagę.

Tekst: Mateusz Woźnica
Fot. Łukasz Jakubik[/emaillocker]