BMW M3 Touring jest wreszcie!

Nowe BMW M3 Touring przybyło, aby uczcić 50. rocznicę powstania BMW M. Nowy M3 Touring miał swoją światową premierę podczas Goodwood Festival of Speed 2022. Będzie sprzedawany razem z sedanem M3, ale nie będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych.

Wygląd zewnętrzny nowego M3 obejmuje duże boczne wloty powietrza, wydłużone listwy progowe, rzeźbione nadkola, skrzela M w przednich panelach bocznych, rury wydechowe zintegrowane z tylnym fartuchem po lewej i prawej stronie od środka oraz pionowo umieszczoną, obramowaną nerkę BMW.

Dodatkowo, niezależnie od koloru nadwozia M3 Touring, dach będzie standardowo wykończony w kolorze czarnym o wysokim połysku. Opcjonalnie dach może być wykończony w tym samym kolorze nadwozia, co obejmuje pakiet zewnętrzny M Carbon.

Sześciocylindrowy rzędowy silnik z technologią M TwinPower Turbo opracowaną dla modeli Competition z gamy BMW M3/M4 generuje maksymalną moc wyjściową 510 KM i maksymalny moment obrotowy 650 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h osiąga się w 3,6 sekundy, od 0 do 200 km/h w 12,9 sekundy, a pakiet kierowcy M zwiększa ograniczoną elektronicznie prędkość maksymalną z 250 km/h do 280 km/h.

Dodatkowo silnik połączono z ośmiobiegową skrzynią M Strepsonic z systemem Drivelogic, która oferuje trzy programy zmiany biegów i można ją obsługiwać za pomocą manetek przy kierownicy.

M3 Touring jest wyposażony w zintegrowany układ hamulcowy z dwoma ustawieniami wyczucia pedału i opcjonalne hamulce ceramiczne M Carbon. Model został wyposażony w komplet kutych felg ze stopów lekkich M; Standardowo 19 cali na przedniej osi i 20 cali na tylnej osi, opcjonalnie można je połączyć z oponami gąsienicowymi.

Wnętrze nowego M3 Touring wyposażone jest w elektrycznie regulowane fotele sportowe M z funkcją pamięci i ogrzewania, opcjonalne kubełkowe fotele M Carbon dla kierowcy i pasażera z przodu, tworzywa sztuczne wzmocnione włóknem węglowym na poduszkach i oparciach siedzeń, składane tylne siedzenia, opcjonalnie – szyny ślizgowe podnoszone automatycznie nad podłogę bagażnika oraz w pełni cyfrowy ekran składający się z wyświetlacza informacyjnego o przekątnej 12,3 cala i wyświetlacza pokładowego o przekątnej 14,9 cala.

Ponadto BMW M3 Touring zostało wyposażone w standardzie w trzystrefową klimatyzację automatyczną, BMW Live Cockpit Plus, system nawigacji BMW Maps, oświetlenie otoczenia, system głośników hi-fi oraz pakiet lusterek wewnętrznych i zewnętrznych.

Zamówienia na nowe M3 Touring będzie można przyjmować od września 2022 r., natomiast wprowadzenie na rynek i produkcja rozpoczną się w listopadzie 2022 r. Nowe BMW M3 Touring będzie produkowane obok sedana BMW M3 w fabryce BMW Group w Monachium.

Czy w takim razie nadal wybrałbyś X3 M, czy też M3 Touring spełnia wszystkie Twoje potrzeby?