Gwiazdy kochają luksusowe samochody

Szybkie, luksusowe samochody z setkami koni mechanicznych pod maską, to marzenie nie jednego faceta, ale i niektóre panie gustują również w takich autach. Wiele polskich gwiazd może pochwalić się posiadaniem sportowego lub ekskluzywnego samochodu znanej marki.

wojewodzki2

Samochody polskiego showmana
Kuba Wojewódzki jest najlepszym przykładem tego, że polska gwiazda lubuje się w luksusowych autach. Od lat znane jest przywiązanie dziennikarza do szybkich samochodów. W swojej kolekcji miał wiele sportowych aut, które w kilka sekund rozpędzały się do „setki”.

Jeszcze w czasach nagrywania programu „Idol”, Wojewódzki jeździł samochodem III generacji – BMW M3. Pod maską ma on 343 koni mechanicznych, a zaledwie 5 sekund zajmuje mu osiągnięcie prędkości 100 km/h, przy czym maksymalna dla tego modelu to 250 km/h.

BMW wkrótce zastąpione zostało przez showmana samochodem Dodge Viper, z 8-litrowym silnikiem V10, który rozwija moc około 600 KM. W nieco mniej niż 4 sekundy auto rozpędza się do 100 km/h, a maksymalna jego prędkość wynosi prawie 305 km/h.

Kolejnym autem w garażu Kuby Wojewódzkiego była legenda motoryzacji – Porsche 911 Carrera (997). W 5 sekund osiągało prędkość 100 km/h, zaś maksymalna wynosiła dla tego modelu – 285 km/h. Wyrazem przywiązania do Porsche przez dziennikarza był zakup kolejnego samochodu tej marki – Porsche GT3, z silnikiem 3,6 litra i mocą 380 KM. Był szybszy od Porsche 911 Carrera.

Wraz z rozwojem kariery Kuba Wojewódzki mógł sobie pozwolić na spełnienie marzenia o czerwonym Ferrari. Włoska marka produkuje szybkie, sportowe, ale bardzo drogie samochody. Wojewódzki kupił Ferrari F430, z silnikiem V8 o mocy 490 KM i prędkości maksymalnej 315 km/h.

Po Ferrari przyszedł czas na Maserati. Wojewódzki wybrał przy tym model GranTurismo S z 4,7-litrowym silnikiem V8, o mocy 440 KM. Prędkość maksymalna modelu to 285 km/h, a cena bagatela – 600 000 zł. Dziennikarz nie nabył jednak tego auta, a tylko wypożyczył.

Jednym z ostatnich samochodów showmana było Lamborghini Aventador LP700-4, warte nawet 1,2 mln zł. To najszybsze auto w posiadaniu Wojewódzkiego. Ma 12-cylindrowy silnik, moc 700 KM oraz 690 Nm momentu obrotowego. Jego prędkość maksymalna to 350 km/h, a przyspieszenie do setki – zaledwie 2,9 sekund.

Polskie Top Gear
Nie ulega żadnym wątpliwościom, że Kuba Wojewódzki uwielbia szybkie, sportowe, luksusowe samochody. Magazyn „Party” informuje, że dziennikarz dzięki swojemu zamiłowaniu motoryzacyjnemu może stać się naszym rodzinym Jeremym Clarksonem, ponieważ ma poprowadzić polską edycję słynnego programu „Top Gear”. Na profilach dziennikarza w serwisach społecznościowych pojawiło się kilka zdjęć z planu programu. Czy rzeczywiście jest to relacja z nowej produkcji TVN-u, czy też Kuba Wojewódzki ponownie robi sobie z widzów żarty?

Chyba tak, ponieważ krótki filmik z jego udziałem, jaki można zobaczyć w spocie telewizyjnym TVN-u, jest tożsamy ze zdjęciami, jakie publikował on w sieci już w wakacje.

Zdjęcie: party.pl