Honda Civic Type R FK8

Honda Civic Type R FK8 to wyczynowy hatchback, który został wprowadzony na rynek po raz pierwszy w 2017 roku. Jest to dziesiąta generacja Civic Type R oparta na hatchbacku Civic dziesiątej generacji.

Honda Civic Type R FK8 to wyczynowy hatchback, który został wprowadzony na rynek po raz pierwszy w 2017 roku. Jest to dziesiąta generacja Civic Type R oparta na hatchbacku Civic dziesiątej generacji. FK8 Type R napędzany jest czterocylindrowym, rzędowym silnikiem o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem, który wytwarza 306 koni mechanicznych i moment obrotowy 295 Nm. Współpracuje z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i może przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę w 5,1 sekundy.

FK8 Type R to bardzo agresywnie wyglądający samochód z szerokim nadwoziem, dużymi wlotami powietrza i dużym tylnym spojlerem. Jest dostępny w różnych kolorach, w tym Championship White, Sonic Grey Pearl i Phoenix Yellow.

FK8 Type R to samochód bardzo sprawny na torze. Ma bardzo sztywne zawieszenie i dobrze wyważone podwozie. Ma również bardzo mocny silnik, który zapewnia duże przyspieszenie. FK8 Type R bardzo dobrze radzi sobie także na drodze. Charakteryzuje się komfortem jazdy i dobrze wyposażonym wnętrzem.

FK8 Type R to bardzo drogi samochód, ale jest także samochodem bardzo wydajnym i dającym satysfakcję z jazdy. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy szukają hatchbacka o wysokich osiągach, który sprawdzi się zarówno w jeździe po torze, jak i po drogach.

Oto bardziej szczegółowy opis Hondy Civic Type R FK8:

Zewnętrzny

FK8 Type R ma bardzo agresywny i sportowy wygląd zewnętrzny. Posiada szeroki zestaw nadwozia z dużymi wlotami powietrza, dużym tylnym skrzydłem i opadającą linią dachu. FK8 Type R jest dostępny w różnych kolorach, w tym Championship White, Sonic Grey Pearl i Phoenix Yellow.

Wnętrze

FK8 Type R ma dobrze wyposażone i wygodne wnętrze. Fotele zapewniają wsparcie, a materiały są wysokiej jakości. FK8 Type R ma także duży system informacyjno-rozrywkowy z 7-calowym ekranem dotykowym.

Wydajność

FK8 Type R napędzany jest czterocylindrowym, rzędowym silnikiem o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem, który wytwarza 306 koni mechanicznych i moment obrotowy 295 Nm. Współpracuje z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i może przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę w 5,1 sekundy. FK8 Type R może również osiągnąć prędkość maksymalną 300 km/h.

Obsługiwanie

FK8 Type R ma bardzo sztywne zawieszenie i dobrze wyważone podwozie. Ma również bardzo mocny silnik, który zapewnia duże przyspieszenie. FK8 Type R bardzo dobrze radzi sobie także na drodze. Charakteryzuje się komfortem jazdy i dobrze wyposażonym wnętrzem.

Bezpieczeństwo

FK8 Type R jest standardowo wyposażony w różnorodne funkcje bezpieczeństwa, w tym hamulce przeciwblokujące, elektroniczną kontrolę stabilności i boczne poduszki powietrzne. FK8 Type R uzyskał także pięciogwiazdkową ocenę ogólnego bezpieczeństwa przyznaną przez krajową administrację ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA).

Cennik

Ceny FK8 Type R zaczynają się od 37 495 dolarów. Jest to bardzo drogi samochód, ale jednocześnie bardzo wydajny i dający satysfakcję z jazdy. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy szukają hatchbacka o wysokich osiągach, który sprawdzi się zarówno w jeździe po torze, jak i po drogach.

Ogólnie rzecz biorąc, Honda Civic Type R FK8 to samochód bardzo sprawny i dający satysfakcję z jazdy. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy szukają hatchbacka o wysokich osiągach, który sprawdzi się zarówno w jeździe po torze, jak i po drogach. Należy jednak pamiętać, że FK8 Type R jest bardzo drogim samochodem i wymaga dużej nauki w zakresie obsługi manualnej skrzyni biegów.