Ibiza – czwarta generacja sukcesu

Ponad trzydziestoletnia obecność Ibizy na europejskich drogach mogłaby spowodować, że auto Seata wszystkim się znudzi. Ale rzeczywistość pokazuje, że jest raczej na odwrót. Wyjątkowo udany projekt samochodu staje się wiecznie żywą legendą, do której wciąż odwołują się inne marki.

seat-ibiza-st_czwarta_generacja

Klasyka na nowo

Wprowadzona w tym roku odsłona Ibizy to w rzeczywistości całkiem nowe auto. Seat tym razem nie poprzestał na drobnych modyfikacjach, ale zaproponował samochód pełny innowacyjnych rozwiązań. Sukces, który stał się udziałem marki w latach osiemdziesiątych, przybrał nową postać.

Odkrywanie Ibizy na nowo jest przeżyciem naprawdę ekscytującym. Już pierwsze spojrzenie na auto z oferty dostępnej w salonach przynosi miłe zaskoczenie. Samochód prezentuje się bardzo nowocześnie, a jednocześnie nawiązuje do pierwowzoru. Przede wszystkim rzuca się w oczy jego uniwersalność. Seat Ibiza, zgodnie z pierwotnymi założeniami, jest autem do szerokiego zastosowania. Można nim odwozić dzieci do szkoły i jeździć po zakupy do supermarketu. Można też z powodzeniem pokonywać wymagające trasy, korzystając w pełni ze sportowego zacięcia Ibizy.

Dynamit w silniku

Sportowy pazur widoczny jest szczególnie z przodu. Efektowne wloty powietrza, designerski grill i nisko osadzone światła do jazdy dziennej zdradzają, że mamy do czynienia z małą bestią. I rzeczywiście – pod maską Hiszpana znajdziemy dynamiczny silnik, który możemy dobrać spośród siedmiu wersji! W zależności od naszych upodobań mamy do wyboru jednostkę wolnossącą o mocy 110 KM lub turbodoładowanego „potwora” z mocą 150 KM. Możemy też zdecydować się na Diesla z motorem 1,4 TDI w trzech wersjach mocy.

Ibiza po swojemu

Bogata oferta silników to nie jedyny element, w którym Seat daje nam możliwość wykazania się własną inwencją. Nową Ibizę możemy dosłownie skroić na miarę własnych potrzeb. Personalizacja dotyczy bogatej palety lakierów, felg aluminiowych czy wewnętrznej elektroniki pozwalającej na interakcje z własnym smartfonem. Specjalny system Easy Connect z funkcją Mirror Link pozwala na łatwe podłączenie urządzeń zewnętrznych i bezpieczne korzystanie z ulubionych aplikacji w telefonie czy tablecie podczas jazdy.

Jedziemy – nie zasypiaj!

Innowacyjna elektronika zagościła w nowej Ibizie na dobre. Specjalny system zapobiegający zaśnięciu za kierownicą czy automatyczne hamowanie po kolizji to rozwiązania mające zapewnić nam maksimum bezpieczeństwa. Elektroniczny układ wspomagania kierownicy i opcjonalny Seat Drive Profile zadbają o bezpieczne i zwinne pokonywanie zakrętów.

Ibiza święci tryumfy już od dłuższego czasu. Po nowej odsłonie Seata nie widać, aby coś miało się zmienić. Tym razem konstruktorzy położyli nacisk na to, co najbardziej lubimy w nowoczesnej technice – szybkość, sprawność, niezawodność i możliwość dostosowania modelu do własnego charakteru. Wszystko to sprawia, że Ibiza już po pierwszym kontakcie staje się po prostu nasza.