Jak rozpoznać motoryzacyjnego freak’a? George już należy do nich!

Dość długo zastanawiałem się nad tytułowym określeniem, pewnie Wy również nie raz mieliście podobne zagwozdki. Ponieważ trudno jednoznacznie zdefiniować pojęcie freaka motoryzacyjnego. Może dlatego, że termin ten często jest nadużywany i sprowadza się głównie do posiadaczy drogich i szybkich aut. Ewentualnie do takich osób, które wyposażyły swoje pojazdy w kosztowne akcesoryjne części.

Nic bardziej mylnego! Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu z zupełnie innej perspektywy. Otóż bycie freakem motoryzacyjnym nie sprowadza się zwykle do zasobności naszego portfela. Pieniądze oczywiście są ważne i są środkiem do realizacji celu na szczęście nie one finalnie decydują o przynależności do grona prawdziwych fanów motoryzacji.

Jak rozpoznać moto freaka?

Z mojej oceny sytuacji wynika, że typowy moto entuzjasta charakteryzuje się zamiłowaniem do historii motoryzacji, nie gardzi przy tym informacjami o współczesnymi autach. Jest świadomy jakie zagrożenie na drodze może wywołać niesprawna „bryka” i zawsze dba o techniczny aspekt swojego pojazdu. Nie można zapomnieć o wizualnej stronie naszych czterech kółek, to jak dbamy o czystość i zapach wewnątrz auta i stan lakieru na zewnątrz.

Dlatego chciałbym Wam przedstawić George GVE370 Numatic, poznałem go niedawno, jednak od razu się zaprzyjaźniliśmy. To właśnie dzięki niemu aktualnie jestem w stanie prawidłowo zadbać o miłą atmosferę wewnątrz auta. Czyste i pachnące wnętrze samochodu sprawia, że podróżowanie nim stało się jeszcze przyjemniejsze. Odkurzacz piorący pozwolił mi z łatwością spełnić jeden z trzech warunków na dołączenie do grona moto freaków.

Co wiemy na temat George’a?

Ten zielony jegomość to urządzenie do zadań specjalnych, a jego zastosowanie w użytku codziennym jest bardzo szerokie. Na początku warto wspomnieć, że George skutecznie sprawdza się w niezliczonej ilości firmach z branży auto detailingowej. Profesjonaliści doceniają efektywność w realizacji zadań zmierzających między innymi do prania i czyszczenia wykładzin oraz siedzeń samochodowych. Duże ciśnienie podczas prania o stałej sile ssącej niezależnej od stopnia zapełnienia zbiornika to cecha wyróżniająca George GVE370 Numatic spośród podobnych urządzeń oferowanych na rynku. Do tego należy wspomnieć o pojemnym zbiorniku na wodę oraz bogatym zestawie akcesoriów do prac suchych i na mokro.

Nie tylko dla profesjonalistów!

Wypada nadmienić, że George idealnie sprawdzi się w każdym przydomowym garażu podczas prac przy aucie jak i w typowo domowych warunkach. Dla prawdziwego freak’a motoryzacyjnego najważniejsze będzie kompleksowe odkurzenie pojazdu i okazjonalne pranie wykładziny oraz tapicerki samochodowej. Często takie czynności są niezbędne po wizycie małych podróżników wylewających słodkie napoje oraz wgniatających „całkiem przypadkiem” jedzenie obfitujące w ketchup, ewentualnie czekoladę.

George przyda Wam się do odkurzania na sucho, zbierania wody, mycia posadzek twardych  takich jak gresy czy lastryko oraz do prania tapicerki, wykładzin i dywanów również w domu.

Jak zacząć pracę z Georgem?

George idealnie sprawdza się w sprzątaniu wnętrza samochodu. Prace porządkowe zawsze rozpoczynać warto od odkurzenia całej powierzchni – zaczynając od wykładziny i dywaników, a kończąc na tapicerce siedzeń. Jeśli macie możliwość wyjęcia wszystkich foteli z auta, to warto to zrobić. Dotrzecie wówczas do większej ilości zakamarków. Poprawne przygotowanie wszystkich elementów pozwala przejść do prania wcześniej wymienionych elementów pojazdu.

Zestaw do zadań specjalnych

W ramach rozbudowanego zestawu, w posiadanie którego wchodzimy, nabywając odkurzacz piorący, znajduje się wiele specjalistycznych elementów* pozwalających pracować z naszym Georgem w domu, garażu lub w firmie detailingowej. Oznacza to, że nie ma potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z uzupełnianiem brakujących akcesoriów.

 • wąż ssący 2 m (na sucho) (nr art. 601010)
 • wąż ssący 3 m (ekstrakcyjny) (nr art. 601299)
 • komplet natryskowy (nr art. 601968)
 • ssawka na sucho 300 mm (nr art. 902070)
 • redukcja (nr art. 601141)
 • ssawka szczelinowa (nr art. 601142)
 • ssawka z włosiem, okrągła 65 mm (nr art. 601144)
 • ssawka 150 mm (nr art. 601145)
 • szczotka do ssawki 150 mm (nr art. 601146)
 • ssawka do czyszczenia tapicerki (nr art. 601225)
 • ssawka trójkątna do czyszczenia wykładzin (nr art. 601126)
 • ssawka 300 mm do zbierania wody z włosiem (nr art. 601827)
 • rura wygięta, stal nierdzewna (ekstrakcja) (nr art. 601009)
 • rura prosta 50 cm stal nierdzewna (ekstrakcja) (nr art. 601006 + 601008)

*praktyczne zastosowanie wszystkich wyżej wymienionych akcesoriów znajdziecie w kolejnym artykule. Koniecznie obserwujcie SELECTEDMAG.

Parametry techniczne dla wymagających

 • moc silnika: 1060 W
 • zasilanie: 230 V
 • podciśnienie: 23 536 Pa (przemysłowy turbina, gwarancja 3 lata)
 • pojemność na sucho: 15 L
 • pojemność na mokro: 9 L
 • długość przewodu: 10 m
 • ciężar: 8,8 kg
 • wymiary: 355 x 355 x 510 mm

Profesjonaliści dla profesjonalistów

Firma POLOR od samego początku swojego istnienia jest wyłącznym przedstawicielem marki Numatic International w Polsce. W swojej ofercie prócz wspomnianego już Georga posiada również urządzenia tradycyjne dla jak Henry HVR, Hetty HET czy Henry PET oraz zbierające zanieczyszczenia mokre Charles CVC. Firma POLOR jest pionierem w sektorze utrzymania czystości na polskim rynku. Czerpiąc ze zdobytych doświadczeń od 25 letnim oferuje sprawdzone związania z myślą o profesjonalistach.

Z pewnością każdy freak motoryzacyjny powinien czym prędzej poznać i zaprzyjaźnić się z odkurzaczem piorącym George GVE370 Numatic. Urządzenie to jest wykorzystywane przez wielu profesjonalistów w studiach detailingowych. Dzięki rozbudowanej sieci punktów serwisowych oraz serwisowi door-to-door mamy ułatwioną eksploatacje. To doskonałe zaświadczenie na wytrzymałą konstrukcję potwierdzoną 3 letnią gwarancją.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Polor Sp. z o.o.
wyłączny przedstawiciel marki Numatic International w Polsce.

Tekst i zdjęcia: Marcin Dębowski