Jakie rękawice ochronne polecane są do pracy mechanika?

Rękawice ochronne to kluczowy element wyposażenia każdego mechanika. Przede wszystkim powinny stanowić zabezpieczenie dłoni. Jednocześnie jednak muszą być wykonane w ten sposób, by nie osłabiały wyczucia narzędzi.

rekawice_ochronne_dla_mechanikow_glovex

Rękawice ochronne dla mechaników – podstawowe wyposażenie przy wykonywaniu pracy

Najczęściej stosuje się rękawice montażowe. Powstają one z kozich skór, są zarazem cienkie oraz wytrzymałe. Czasem skórę łączy się z innymi tkaninami (bawełnianymi albo syntetycznymi, w zależności od modelu), co powoduje lepszą wentylację oraz większe dopasowanie do dłoni.

W ostatnim czasie popularne stało się stosowanie na wzmocnieniach skór syntetycznych. Posiadają one bowiem szereg pożytecznych właściwości, jak choćby to, iż ciekłe substancje nie są w stanie ich zwilżyć.

Wybierać można spośród rękawic z pięcioma palcami, bezpalcowych lub innych – wszystko zależy od indywidualnych preferencji każdego użytkownika.

Rękawice dla mechaników – wygodne elementy dodatkowe

Rękawice ochronne dla mechaników wyposaża się także w elementy dodatkowe – mankiety, rzepy, wentylację, wzmocnienia. Wszystko po to, aby praca wykonywana była w sposób bezpieczny i komfortowy. Tego rodzaju ochrona dłoni znakomicie sprawdza się również w przypadku osób zajmujących się choćby budowaniem dekoracji, ogrodnictwem, transportem, czy pracowników magazynu. Także podczas aktywności związanych z hobby i wolnym czasem rękawice ochronne okazują się wprost niezastąpione.

Dla każdego znajdą się odpowiednie rękawice

Na rynku dostępnych mamy wiele rodzajów rękawic roboczych. Różnią się one zarówno materiałem, z którego są wykonane, jak i barwą oraz elementami dodatkowymi. W ten sposób każdy z powodzeniem znajdzie coś dla siebie. Niektórym bardziej będą odpowiadały te wykonane w całości z koziej skóry, dla innych zaś wygodniejsze okażą się te łączenia skóry ze spandexem czy włóczką. Rękawice ocieplane zaś znakomicie posłużą w czasie zimowych miesięcy.

Pamiętajmy, aby wybierać rękawice dobrej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów. Tylko takie bowiem zapewnią jednocześnie bezpieczeństwo i komfort w czasie pracy.