Mark Webber kończy karierę

Po 22 latach Mark Webber odchodzi na zasłużoną „emeryturę”. Jednak nie kończy przygody z motoryzacją. Od tego roku będzie twarzą marki Porsche.

mark_webber

Warto wrócić do początków kariery, która trwała ponad dwie dekady. Rozpoczęła się w 1991 roku w Austrii od kartingu. Rozwijanie swoich umiejętności pozwoliło przenieść się w 1995 roku do Wielkiej Brytanii, gdzie już jako kierowca wyścigowy startował w Formule 3, FIA GT oraz finalnie w Formule 3000. W jego talent zawierzyła ekipa z Minardi Asiatech, w której barwach w 2002 roku startował w Formule 1. Następnie przeszedł na sezon 2003-2004 do Jaguar Racing. Szybko rozwijający się talent dostrzegli również w 2005 roku w zespole BMW Williams F1. W ich barwach startował przez 2 lata. Zawodne silniki Coswortha nie pozwoliły mu rozwinąć skrzydeł w zespole i od sezonu 2007 przeszedł do ekipy Red Bull Racing, w którym pozostał do końca swojej kariery.

Jak przystało na zawodowego kierowcę wyścigowego głównym jego celem była chęć wygrywania. W zespole Red Bull Racing rozwinął skrzydła i osiągnął najwięcej.

Zobaczcie kilka ujęć z wyścigowej kariery Marka Webbera.Fot. Red Bull Racing
Tekst: Redakcja