Mazda MX 5 od AutoExe

Japońska firma AutoExe zaprezentowała właśnie Mazdę MX-5 po własnych modyfikacjach. Wykonała ona szereg zmian poprawiających stronę wizualną auta. MX-5 ma mocno obniżony i agresywny przedni zderzak, w który wkomponowano masywny wlot powietrza oraz LEDy do jazdy dziennej. Wraz z przednim zderzakiem, w komplecie odnajdziemy nowy tylny dyfuzor oraz kute felgi aluminiowe. Za obniżenie auta odpowiada sportowe zawieszenie od firmy Kajima-SPEC.

m01 m02Modyfikacje przeprowadzone przez Japończyków nie ograniczyły się jedynie do zmian stylistycznych. Firma specjalizuje się w przeróbkach mechanicznych poprawiających osiągi aut. AutoExe zmieniło filtr powietrza, który obecnie charakteryzuje się jedynie 13% oporem powietrza, nowy środkowy tłumik z podwójną komorą niskiego ciśnienia spalin oraz sportowy filtr oleju.

m03m04m05

Nowe MX-5 można zamówić z jednym z dwóch dostępnych jednostek napędowych. Do wyboru mamy silnik benzynowym o pojemności 1500 cm3 z 129 KM i 150 Nm momentu obrotowego oraz większy i mocniejszy 2-litrowy 158 KM i 200 Nm moment.

Tekst: Redakcja
Fot. AutoExe