Nowe BMW M3 i M4

Nowe BMW M3 Limuzyna i M4 Coupe to innowacyjna interpretacja wyczynowego samochodu sportowego w wydaniu BMW M GmbH – i kolejna ewolucja filozofii BMW M, konsekwentnie rozwijanej w piątej już generacji M3. Po tym, jak 4. generacja BMW M3 Coupe znalazła ponad 40 000 nabywców, historię sukcesów pisać będzie dalej BMW M4 Coupe, które nazwą „M4” nawiązuje do nowego modelu, na którym je oparto. Po raz pierwszy w tym samym momencie co Coupe, na rynek wjeżdża także wariant 4-drzwiowy, nazwany zgodnie z logiką BMW M3 Limuzyna.

bmw01

„Od czterech generacji modelowych BMW M3 łączy w sobie geny sportu motorowego z nieograniczoną codzienną funkcjonalnością, dając w efekcie ekscytującą całość” – tłumaczy dr Friedrich Nitschke, prezes zarządu BMW M GmbH. – „BMW M3 Limuzyna i BMW M4 Coupe konsekwentnie kontynuują tę ideę. Silnik jest sercem każdego modelu BMW M: nowa jednostka 6-cylindrowa turbo łączy w sobie zalety wysokoobrotowego silnika wolnossącego z zaletami technologii turbo. Konsekwentna koncepcja budowy w lekkich technologiach pozwoliła na obniżenie masy o ok. 80 kg w porównaniu z poprzednim modelem.

bmw02

BMW M3 i BMW M4 przenoszą technikę i technologię wyczynową na zwykłe drogi. Tysiące okrążeń na legendarnej Północnej Pętli Nürburgringu – najbardziej wymagającego toru wyścigowego świata – pozwalają na dopracowanie do perfekcji. Benedyktyńska cierpliwość i precyzja w pracach konstrukcyjnych uczyniły z obu tych modeli wyczynowe samochody, które ustanawiają nowe wzorce w dziedzinach koncepcji ogólnej, prowadzenia i zwinności.”

Sprawdź możliwości samochodu BMW M4 wynajmując go w profesjonalnej wypożyczalni samochodów sportowych i luksusowych Cylindersi z siedziabami w Warszawie i Wrocławiu.