Nowe oblicze lwa – SEAT LEON 5D

Seat Leon 5D został nazwany modelem, które przedefiniował określenie „auto kompaktowe”. Jak zatem prezentuje się jego odnowiona wersja popularnego producenta?

std

Wygląd z klasą

Samochód zwraca uwagę już swoim wyglądem – elegancki design ze sportową nutą to miłe wrażenie dla oka, a jego wyraźnie zaznaczone linie karoserii nadają mu drapieżności i nowoczesności. Specjalne felgi (16-18 cali) podkreślają dynamikę auta, zaś interesujące wykonanie przednich reflektorów LED sprawia, że przód samochodu wygląda intrygująco. Przypominają one światła użyte w modelu Seat Ibiza, mają jednak swoje oryginalne cechy. Dowiedz się więcej na temat tego flagowego modelu na stronie dealera Krotoski-Cichy Dzięki temu nie sposób nie zauważyć tego ciekawie wykonanego pojazdu.

Wnętrze wygodne i nowoczesne

Seat Leon 5D to hatchback, więc można korzystać ze sporej przestrzeni bagażowej znajdującej się pod tylnymi siedzeniami samochodu. Jeśli komuś jej mało, za pomocą opcjonalnego pakietu Storage Pack może zwiększyć ilość miejsca dzięki podwójnej podłodze bagażnika. W przypadku tej opcji auto nadaje się doskonale zarówno dla wyjazdów rodzinnych, jak i dla kierowców, którzy często wożą większe ładunki. Ponadto, pasażerowie i kierowca otrzymują ergonomiczne fotele z solidną amortyzacją. Tylne wyposażone są dodatkowo w podłokietniki, co uprzyjemnia dłuższą podróż samochodem.
Mając samochód Seat Leon 5D, nie można narzekać na brak nowoczesnych rozwiązań – auto jest wręcz naszpikowane techniką. Kierowca ma do dyspozycji kamerę cofania Rear View, zaś dzięki temu, że panel sterowania obsługiwany jest głosem, nie trzeba odrywać rąk od kierownicy podczas jazdy. System nawigacji Navi pomoże zawsze trafić do celu, zaś podróż umili odtwarzacz multimedialny, do którego bezproblemowo podłączy się przez USB urządzenia przenośne.

Serce, czyli silnik

Lew musi mieć mocne serce, więc Leon 5D wyposażony został w całą gamę dobrych silników do wyboru – osiem diesli i osiem benzynowych. Najsłabszy z nich to benzynowy 1.2 TSI, mający moc 86 KM, a najsilniejszy – dieslowy 2.0 TDI CR 150 KM. Dzięki takiemu szerokiemu wachlarzowi można wybrać optymalny model dla siebie – jeśli większość czasu jeździ się po mieście, liczba koni mechanicznych nie musi być duża.
Seat, mając na względzie ekologię, wprowadził w tym modelu technologię zarządzania aktywnymi cylindrami, co redukuje odczuwalnie zużycie paliwa, a co za tym idzie – emisję szkodliwych spalin do atmosfery.

Dodatki niestandardowe

Oprócz standardowego wyposażenia, Leon 5D może mieć także dziesiątki opcjonalnych dodatków. Katalog producenta stara się zaspokoić gust każdego kierowcy, więc znaleźć w nim można zarówno naklejki na kierownicę, jak i sportowe felgi w wybranym kolorze. Pozwala to na „personalizację” auta i uczynienie go jedynym w swoim rodzaju.

Słowem podsumowania

Seat Leon 5D to auto solidne, przeznaczone dla tych kierowców, którzy cenią sobie nowoczesność i bezpieczeństwo. To drugie zapewniają pomoce elektroniczne, a dowodem na to pierwsze jest już sam design tego na wskroś nowoczesnego modelu. Artykuł nie odpowiedział na wszystkie Twoje pytania? Zapraszamy serdecznie na witrynę http://www.krotoski-cichy.seat-auto.pl/