Nowy PEUGEOT 508 – bezkompromisowy sedan

Nowy PEUGEOT 508 zmienia wszystko. Zupełnie nowa konstrukcja – niska i bardziej kompaktowa, nowa sylwetka – agresywna i muskularna oraz spektakularne wnętrze z nową wersją PEUGEOT i-Cockpit®. Nowy PEUGEOT 508 to obietnica intensywnych doznań. Jego wzorcowe zachowanie na drodze, nowe silniki, szeroki wachlarz zaawansowanych rozwiązań technologicznych i imponujący skok jakościowy w stosunku do poprzedniej generacji sprawiają, że nowy PEUGEOT 508 jest flagowym przykładem coraz wyższej klasy samochodów marki.

Nareszcie możemy pokazać nasz nowy model – PEUGEOT 508! Po sukcesie naszych najnowszych wielkich premier i ofensywie w segmencie SUV-ów z modelami PEUGEOT 2008, 3008 i 5008, chcieliśmy stworzyć wizję dużego sedana PEUGEOT na miarę naszych ambicji. Samochodu zdolnego konkurować z najlepszymi, który wstrząsnąłby rynkiem. A w przypadku samochodów z segmentu D mówimy o najlepszych światowych producentach. Nowy PEUGEOT 508 bardziej niż kiedykolwiek wyraża nasze pragnienie realizowane od wielu lat – uczynienia marki PEUGEOT najlepszym producentem klasy Premium na rynku aut popularnych” powiedział Jean-Philippe IMPARATO, dyrektor generalny PEUGEOT.

Zmiana koncepcji w gwałtownie zmieniającym się segmencie

Na europejskim rynku sedanów po ponad dziesięcioletniej recesji, od czterech lat obserwujemy stagnację. Duże sedany odpierają ataki mnożących się ofert i typów nadwozi, w szczególności SUV-ów i cieszą się popularnością jedynie dzięki ofercie marek Premium, która często jest bardziej zróżnicowana i bardziej zdecydowana.
Dlatego projektanci nowego PEUGEOT 508 postawili sobie jasny cel odejścia od tradycyjnego czterodrzwiowego nadwozia z wyraźnie zarysowanym bagażnikiem na rzecz pięciodrzwiowego sedana nawiązującego linią do coupé.

Śmiała stylistyka

Nowy PEUGEOT 508 jest ukoronowaniem całkowicie odnowionej stylistycznie gamy. Czerpie ze wszystkich rozwiązań stylistycznych, które rozwinęliśmy w naszych najnowszych samochodach koncepcyjnych, takich jak PEUGEOT EXALT czy PEUGEOT INSTINCT. Zresztą i-Cockpit® nowego PEUGEOT 508 również wywodzi się bezpośrednio z samochodu koncepcyjnego EXALT” powiedział Gilles VIDAL, dyrektor ds. stylistyki PEUGEOT

Od pierwszej chwili nowy PEUGEOT 508 zaskakuje siłą ekspresji i dynamicznym wyglądem. Samochód jest niski – ma zaledwie 1,40 m, a jego płynne i aerodynamiczne linie nadwozia przypominają nadwozie coupé.

Fot. Peugeot