Seat Leon ST – rozsądne auto bez wad

Seat Leon ST to ciekawe kombi, przeznaczone przede wszystkim dla młodych rodzin. Auto idealnie łączy w sobie sprawdzoną technologię i oszczędne napędy Volkswagena z typowym dla Seata, sportowym stylem nadwozia.

leon_1

Przez wielu klientów Seat Leon ST określany jest jako kompakt zupełnie pozbawiony wad. Auto jest bowiem atrakcyjne wizualnie, oszczędne, dobrze wyposażone i bezpieczne, a jego konstrukcja została oparta o sprawdzone podzespoły, wykorzystywane w wielu innych modelach.

Sylwetka bez wad

Sportowe, dynamiczne nadwozie to dzieło hiszpańskiego projektanta Alejandro Mesonero-Romanosa, który stworzył wyjątkowo ciekawą kompozycję. Zgrabne, obłe nadwozie posiada ostre przetłoczenia na przedniej masce i w linii bocznej, wyraziste reflektory oraz podłużne, tylne lampy, zaprojektowane charakterystyczną, ostrą linią. Sylwetka auta jest bardzo zgrabna i zdecydowanie ponadczasowa.

Konstrukcja bez wad

Hiszpanie, podczas tworzenia nowych modeli samochodów, mogą korzystać z szeregu sprawdzonych rozwiązań, opracowanych przez inżynierów Volkswagena. Tak było i tym razem. Konstrukcję pojazdu oparto o najnowszą płytę podłogową MQB, z której korzysta wiele innych modeli niemieckiego koncernu. Przedłużono ją jedynie o 27 centymetrów w stosunku do hatchbacka, aby uzyskać wygodne i przestronne wnętrze.

Przestrzeń bez wad

Auto ma 4540 mm długości, 1784 mm szerokości i 1459 mm wysokości. W środku znajduje się odpowiednia ilość miejsca dla kierowcy, pasażera przedniego fotela i trzech dorosłych osób, podróżujących na tylnej kanapie. Udało się także wygospodarować miejsce na bardzo duży bagażnik, mający 587 litrów pojemności.

Zawieszenie bez wad

Zawieszenie auta wykorzystuje belkę skrętną i kolumny McPhersona, układ całkiem komfortowy, trwały i tani w naprawie, idealny do auta kompaktowego. Rozwiązanie to jest stosowane przez najlepszych producentów na świecie w pojazdach klasy C. W wersjach z mocniejszymi silnikami, z tyłu stosowane jest zawieszenie wielowahaczowe, zapewniające lepsze prowadzenie przy dynamicznej jeździe i większy komfort.

Wyposażenie bez wad

Wielką zaletą Seata Leona ST jest jego bardzo bogate wyposażenie. Obejmuje ono szereg systemów bezpieczeństwa, w tym sześć poduszek powietrznych, ABS, system monitorowania zmęczenia kierowcy, a także układy zwiększające świadomość kierowcy, pozwalające mu łatwiej pokonywać zjazdy i podjazdy a także ułatwiające parkowanie i jazdę po trasach (adaptacyjny tempomat). Poza tym samochód ma bogate wyposażenie multimedialne. Wszystkim steruje się w bardzo prosty sposób – za pomocą dotykowego monitora, umieszczonego w konsoli środkowej.

Silniki bez wad

Seat Leon ST oferowany jest z szeroką gamą silników, wśród których każdy kierowca może znaleźć coś dla siebie. Są kierowcy, dla których najważniejsza jest oszczędność. Litrowy silnik benzynowy EcoTSI o mocy 115 KM albo wysokoprężny 1.6 TDI o mocy 90 KM z listwą wtryskową Common Rail przyjemnie zaskoczą bardzo niskim zużyciem paliwa. Wszystkie silniki są elastyczne i oszczędne, a do tego ekologiczne. Mogą być także bardziej dynamiczne – pod maska auta można zamontować mocne, benzynowe jednostki o mocy 150 i 180 KM, idealnie współpracujące z dwusprzegłowym, siedmiostopniowym automatem. Z nimi Seat Leon ST zmieni się w prawdziwego Lwa.

Hiszpański Lew to ciekawe kombi, w którym trudno znaleźć jakiekolwiek wady i niedociągnięcia. Seat Leon ST czeka na klientów w autoryzowanym salonie Lellek-Gliwice.