Spektakularny wygląd opon i felg

Pamiętaj, że felgi i opony wymagają Twojej dużej uwagi – szczególnie, jeżeli zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie czterech kółek. Jak w krótkim czasie sprawić, by elementy te wyglądały jak nowe?

k2_2

Błyszczące auto na wiosnę i lato

Wraz z podwyższeniem temperatur każdy miłośnik motoryzacji pragnie „odpicować” swoje auto. Jest to niemal coroczny rytuał, który składa się z wielu elementów. Jest to także wyróżnik zarówno Ciebie, jak i Twojego auta. Dlatego też wiosną z pewnością starasz się zadbać o swoje cztery kółka pod wieloma różnymi względami.

Wymieniasz opony i wyeksploatowane zespoły, nierzadko dokonujesz drobnego tuningu lub korekty poprzednich zmian. Bardzo ważnym aspektem jest też estetyka, dlatego wiele czasu poświęcasz na precyzyjne polerowanie lakieru. Przecież musi się błyszczeć z oddali, a jego barwa powinna być żywa i wyrazista.

Często w natłoku prac można pominąć kwestię, która nieco schodzi na dalszy plan. Chodzi tutaj oczywiście o pielęgnację felg i opon. Niestety nie tędy droga. Nawet najlepiej przygotowany pojazd nie będzie prezentował się okazale, jeżeli będzie straszył obserwatora brudnymi felgami i oponami.

Jak dbać o felgi?

Wszyscy fani motoryzacji doskonale wiedzą, jak częstym zabrudzeniom ulegają felgi. Częstokroć bardzo trudno je usunąć, co jest bezpośrednio związane z ich pochodzeniem. Osad z klocków hamulcowych czy różnego rodzaju zanieczyszczenia drogowe tak silnie przylegają do powierzchni felgi, że czasem ciężko się ich pozbyć nawet za pomocą twardej szczotki.

Na szczęście są znacznie prostsze sposoby, niż długie godziny spędzone na myciu felg. Wystarczy zastosować innowacyjny płyn do felg K2 Roton, który bez problemu usuwa nawet najtrwalsze zabrudzenia. Warto dodać, że robi to w bardzo spektakularny sposób.

Zanim jednak przejdziesz do użycia, sprawdź, czy felga jest zimna w dotyku. Następnie nanieś na nią obficie produkt i odczekaj kilka minut, by na własne oczy dostrzec efekty. W chwili spryskania K2 Roton jest bezbarwny, natomiast gdy chodzi w interakcję z zabrudzeniami, zmienia kolor na czerwony, przez co uzyskuje się efekt wizualny określany jako „efekt krwawiącej felgi”.

Uwaga! W przypadku kontaktu z niektórymi rodzajami zabrudzeń, K2 Roton może zabarwić się na kolor zielony. Ale nie należy się tym martwić – wciąż działa wyjątkowo skutecznie.

Gdy środek zmieni już swój kolor, możesz być pewien, że zanieczyszczenia zostały rozpuszczone. Spłucz wszystko obficie wodą, a jeżeli jest taka potrzeba, przetrzyj twardą szczotką w trudno dostępnych miejscach.

Jak dbać o opony?

Ciekawe, czy zdajesz sobie sprawę, jak paskudnie wygląda szara, wyschnięta i spękana opona na znakomicie oczyszczonej feldze. Zresztą przekonasz się o tym po zakończeniu pielęgnacji felg. Z pewnością zauważysz, jak cennym i atrakcyjnym wizualnie dodatkiem są również czyste, znakomicie nabłyszczone i odświeżone opony.

Aby osiągnąć taki efekt, najrozsądniej skorzystać z żelu K2 Sigma. Produkt ten łączy w sobie dwie ważne funkcje. Po pierwsze, znakomicie nabłyszcza oponę i uwidacznia jej czarną barwę, po drugie natomiast zabezpiecza ją przez pękaniem i matowieniem. Wszystko to jest możliwe dzięki zawartości specjalnie dobranych polimerów, które wnikają w strukturę gumy i ją odświeżają, nadając jej przy tym elastyczność.

Wystarczy, że nałożysz niewielką ilość żelu K2 Sigma na aplikator i wetrzesz w rant opony (nie w bieżnik!). Już po kilku chwilach dostrzeżesz intensywną i połyskującą w słońcu czerń!

Nie jesteś pewien, czy warto zadbać o rewelacyjny wygląd opon i felg? Spróbuj, a na pewno się nie zawiedziesz! Będziesz zaskoczony tym, jak szybko oczy pozostałych kierowców skierują się na koła Twojego auta.