FIAT rozpoczyna produkcję najnowszego modelu Fiata 600e

Po oficjalnej prezentacji, która miała miejsce 4 lipca w zakładzie Stellantis w Tychach, regularna produkcja nowego Fiata 600e rozpoczęła się 7 września. Pierwszym wyprodukowanym modelem Fiat 600e jest topowa wersja La Prima, dostępna w kolorze pomarańczowym o nazwie „Sun of Italy”.

Nowy Fiat 600e łączy najlepsze cechy segmentów B i B-SUV, oferując piękne, radosne i wyjątkowe doznania z jazdy, co oznacza powrót marki do segmentu B. Samochód ten jest doskonałym rozwiązaniem dla miłośników miejskiego stylu życia i stanowi znakomitą reprezentację włoskiego stylu i zrównoważonego rozwoju, które są kluczowymi wartościami marki. Model wyróżnia się znakomitymi osiągami elektrycznymi, zapewniając zasięg ponad 400 km według normy WLTP w cyklu mieszanym i ponad 600 km w cyklu miejskim, oraz oferuje najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Dostępny jest w dwóch różnych wersjach o pełnym napędzie elektrycznym – Nowy Fiat 600e La Prima i Nowy Fiat 600e (RED) – co czyni go przyjaznym wyborem dla rodzin, umożliwiając jednocześnie pełne doświadczenie włoskiego Dolce Vita, dbając o środowisko i wspierając cele społeczne.

O zakładzie Stellantis w Tychach Zakład w Tychach rozpoczął swoją działalność w 1975 roku jako producent samochodów marki FIAT. Obecnie jest to zakład Stellantis w Tychach, który prowadzi produkcję w systemie trzyzmianowym i zatrudnia ponad 2000 pracowników.

Portfolio produkcyjne fabryki obejmuje modele zdobywające tytuł European Car of the Year, w tym Jeepa Avengera w 2023 roku, Fiata 500 w 2008 roku i Fiata Panda w 2004 roku. Zakład w Tychach stosuje system Stellantis Production Way, który umożliwia efektywne wykonywanie zadań we wszystkich obszarach działalności, w tym w zakresie jakości i efektywności energetycznej, dzięki pełnemu zaangażowaniu pracowników. Od momentu rozpoczęcia produkcji w 1975 roku do grudnia 2022 roku zakład w Tychach wyprodukował imponującą liczbę 10,8 miliona samochodów.