Jak szukać części do swojego samochodu w internecie?

Jeżeli jeszcze nigdy nie poszukiwałeś części samochodowych przez internet, to żaden problem. Przede wszystkim podstawą jest znalezienie godnego zaufania sklepu. Można wykorzystać w tym celu wyszukiwarkę internetową. Po wpisaniu do niej słów takich jak „sklep Ford Warszawa”, można znaleźć sklepy działające w stolicy, które oferują części i akcesoria dla samochodów Ford. Pod tymi słowami można też znaleźć sklepy internetowe, ponieważ wiele tych stacjonarnych prowadzi ponadto sprzedaż on-line.

Najlepiej zdecydować się na sklep prowadzony przez dealera samochodowego – można mieć wtedy pewność, że części są oryginalne. Lepiej uważać na sprzedawców na serwisach aukcyjnych, ponieważ nie zawsze znaleźć można na nich części dobrej jakości – poza tym istnieje ryzyko oszustwa.

Gdy udało się już wybrać odpowiedni sklep, w takim przypadku należy znaleźć odpowiednie części. W tym celu najlepiej posiadać oznaczenie modelu, aby zakupić identyczną część. Gdy jednak nie jest to możliwe, w takim przypadku można poszukiwać części przez wybranie odpowiedniego modelu oraz rocznika samochodu, a następnie rodzaju potrzebnych części – można wówczas dojść do tych, które są potrzebne do auta.

Zdarza się, że w jednym sklepie nie ma określonych części do klimatyzacji hondy czy napraw innych usterek. Dotyczy to przede wszystkim starszych i mniej popularnych modeli samochodów. W takiej sytuacji warto przeszukać inne sklepy, na przykład poprzez wpisanie nazwy części do wyszukiwarki internetowej – wtedy można zobaczyć, w których sklepach są one dostępne. Nierzadko można znaleźć je tylko na portalach aukcyjnych czy serwisach ogłoszeniowych, ale, jak wspomnieliśmy, trzeba uważać, aby nie natknąć się na oszustów.

Redaktor naczelny portalu SELECTED.PL od lat związany z branżą automotive i organizacją eventów. Sprawdź kanały social media: