Raceism Event 2015

Raceism Event 2015 zbliża się wielkimi krokami. Po ostatniej edycji oczekiwania sporo wzrosły, na szczęście oganizatorzy mają nowe pomysły i ambicje by niezmiennie czymś zaskakiwać. Tegoroczna edycja odbędzie się 27/28 czerwca w nowej lokalizacji. Zdecydowano się puścić wrocławski stadion na rzecz nowoczesnego obiektu expo w Opolu. Obiecywano kolejną edycję pod dachem i po długich bezowocnych poszukiwaniach we Wrocławiu znaleziono idealne miejsce przy ulicy Wrocławskiej 158 w Opolu(!). Obiekt jest w stanie pomieścić około setki aut w hali i pięciuset na jego terenie. Pozwala to na organizację imprezy w dużej mierze niezależnej od pogody, jednocześnie dając możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie bez znaczenia była też otwartość zarządcy obiektu na budowę tymczasowego toru do driftu – kolejnej niespodzianki tegorocznej edycji.

b

Idea konsekwentnego łączenia statycznej wystawy najlepszych europejskich projektów w stylu „stance” z możliwością oglądania aut w ich naturalnym środowisku zdaje się być trafioną. W 2014 organizatorzy postawili na Time Attack w tym roku będziecie mogli zobaczyć drifting w pierwotnej formie. Czeka Was luźna atmosfera, betonowe bariery do „kiss the wall’i”, przejazdy w grupach oraz brak rywalizacji w tradycyjnym pucharowym systemie. To ukłon w kierunku pierwotnej idei driftingu i jego niemotorsportowego charakteru. Całość opakowana w gustowny sposób w połączeniu ze stylowymi autami braci Tatara czy Projketu 86 i profesjonalnym komentarzem Adama Grudnia.

1 3 4a 7 9

Kolejną nowością jest podjęcie współpracy z najlepszym filmowcem w tej tematyce na świecie. Mowa tu o Amerykaninie Mike’u Koziel’u znanym jako MikeK Media. Zagwarantuje to relację filmową z imprezy na najwyższym światowym poziomie i zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Spodziewamy się ok. 600 starannie wyselekcjonowanych projektów z całej Europy. Ponownie zapraszono sędziów z różnych krajów, wybrano osoby o największym autorytecie i doświadczeniu. Od pierwszej edycji Raceism buduje swoją odmienność względem innych imprez motoryzacyjnych łącząc pasjonatów motoryzacji i hip hop’u. Ponownie zobaczycie tam sprawdzonych DJ’s, najlepszych polskich B-boys i B-girls, graffiti. W skrócie zapowiada się bardzo ciekawe wydarzenie motoryzacyjne na scenie tuningowej w Polsce. Dwa dni święta stance’u połączonego mocnym afterparty.

Bilety dla widzów na to wydarzenie są dostępne w preorderze, ich rezerwacja odbywa się pod adresem: raceism.com/bilety