Ranking ubezpieczeń samochodu – jakie ubezpieczenie auta trzeba lub warto mieć?

Jako właściciel samochodu musisz być przygotowany na każdą ewentualność. Na drodze bowiem bywa niebezpiecznie, a na niektóre zdarzenia zwyczajnie nie masz wpływu. Dlatego już na etapie rejestracji pojazdu powinieneś zainteresować się ofertami ubezpieczeniowymi. Polisy komunikacyjne co prawda nie zapobiegną kolizji czy innej szkodzie na Twoim aucie, ale na pewno zrekompensują Twoje straty.

To, z jakich ubezpieczeń możesz skorzystać, przedstawi Ci chociażby ranking ubezpieczeń komunikacyjnych (https://ranking-oc-ac.pl/), w którym znajdziesz polisy cieszące się największym powodzeniem wśród kierowców. Dzięki niemu poznasz najbardziej rzetelnych i godnych zaufania ubezpieczycieli i korzystne pakiety oraz ich ceny. Zobacz, jakie ubezpieczenia na samochód powinieneś wykupić.

Ubezpieczenie OC

Bez polisy OC nie wolno Ci wyjeżdżać na ulicę. Co więcej, na każdy zarejestrowany samochód, nawet ten zepsuty, który od długich miesięcy stoi w garażu, po prostu musisz mieć ubezpieczenie OC. Polisa od odpowiedzialności cywilnej jest bowiem obowiązkowa, a jej zakres reguluje prawo.

Poza tym, że posiadanie OC jest obowiązkiem każdego kierowcy, zwyczajnie warto je mieć. To ono chroni Ciebie i Twój portfel przed wydatkami. Jeśli będziesz sprawcą wypadku, w którym uszkodzony zostanie czyjś samochód lub, co gorsza, ucierpi w nim inny kierowca, nie będziesz musiał wypłacać odszkodowania poszkodowanemu z własnej kieszeni. Koszty naprawy pojazdu lub ewentualnego leczenia osób trzecich pokryje ubezpieczyciel.

Coraz więcej ubezpieczycieli oferuje wystawienie Zielonej Karty w cenie składki OC. Z rankingu ubezpieczeń samochodu dowiesz się, które towarzystwa ubezpieczeniowe gwarantują ten dokument bez dodatkowych opłat. A warto się o niego ubiegać, zwłaszcza, jeśli masz w planach wyjazd za granicę.

Ubezpieczenie AC

Posiadanie autocasco nie jest już narzucane przez prawo, jednak warto zastanowić się nad wykupieniem tej polisy. Jeśli spowodujesz wypadek ubezpieczenie z Twojego OC otrzymają poszkodowane osoby trzecie. Naprawę własnego pojazdu będziesz musiał opłacić sam. Jednak już jako posiadacz AC, po zaistnieniu szkody otrzymasz pomoc finansową od swojego ubezpieczyciela.

AC występuje w kilku wariantach o nieco innej ochronie. AC mini działa wyłącznie w przypadku kradzieży pojazdu. W rankingu ubezpieczeń auta znajdziesz takie TU, których minicasco działa także, gdy szkoda jest spowodowana przez siły przyrody. W standardowym AC otrzymasz poza tym ochronę na wypadek uszkodzenia auta lub szkody całkowitej, a w wariancie rozszerzonym ubezpieczyciel zabezpieczy dodatkowo bagaż, który uległ zniszczeniu lub został skradziony z samochodu.

Pomoc assistance

Nigdy nie wiesz, co zdarzy się na drodze i jakiej pomocy będziesz potrzebował. Wypadek, przebita opona, kradzież pojazdu? Na pewno będziesz czuł się bardziej komfortowo i bezpiecznie, wiedząc, że w każdym z tych przypadków możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela. Jak pomoże Ci Twoje TU w ramach assistance?

Przejrzyj ranking ubezpieczeń pojazdu, a dowiesz się, że assistance najczęściej zapewnia:

 • drobne naprawy przy drodze, a w niektórych wariantach także specjalistyczną pomoc na autostradzie,
 • holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu lub do warsztatu wskazanego przez Ciebie (w zależności od tego, jaki wariant polisy wybierzesz),
 • samochód zastępczy,
 • nocleg (jeśli zdarzenie miało miejsce poza Twoim miejscem zamieszkania),
 • opiekę medyczną,
 • wsparcie tłumacza (jeśli przebywasz za granicą) oraz prawnika,
 • pomoc w Polsce, a czasem też za granicą.

Dzięki szerokiemu zakresowi usług już nic Cię nie zaskoczy w drodze do pracy lub podczas wakacyjnych podróży.

Ubezpieczenie NNW

Zdrowie i życie jest najważniejsze. Warto o tym pamiętać także na drodze, a nawet już na etapie ubezpieczania pojazdu. Ubezpieczasz się przed odpowiedzialnością cywilną, kradzieżą lub uszkodzeniem pojazdu i wieloma innymi zdarzeniami. Dobrze zabezpieczyć się także w razie, gdyby to Tobie stała się krzywda podczas korzystania z pojazdu.

Aby chronić siebie i swoje zdrowie powinieneś zaopatrzyć się w ubezpieczenie NNW, w ramach którego możesz ubezpieczyć siebie jako kierowcę lub siebie oraz swoich pasażerów na wypadek doznania uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci. Takie ubezpieczenie chroni nie tylko ubezpieczonego i osoby z nim podróżujące, ale także innych użytkowników auta osoby ubezpieczonej.

Polisa NNW zapewni wypłatę odszkodowania Twoim bliskim w przypadku Twojej śmierci na drodze, ale także zagwarantuje rekompensatę pokrywającą koszty leczenia, gdy Ty lub Twoi pasażerowie doznaliście uszkodzenia ciała. Polisa działa nie tylko wtedy, gdy doszło do wypadku w ruchu drogowym, ale także:

 • podczas wsiadania do samochodu i wysiadania z niego,
 • podczas załadunku i rozładunku auta,
 • podczas zatrzymania pojazdu i postoju,
 • podczas otwierania i zamykania drzwi,
 • podczas tankowania paliwa,
 • podczas naprawiania pojazdu w miejscu zdarzenia,
 • podczas parkowania.