Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia odzwierciedla doskonale wizerunek marki i podejście do projektowania aut. Kształt nadwozia i cechy charakterystyczne dla Alfy Romeo czynią to auto rozpoznawalne wszędzie tam gdzie się pojawi. Każdy kto docenia osiągi auta i podziwia przepiękną linię nadwozia z pewności pokocha Giulię.

alfa01 alfa02 alfa03

Możemy w stylistyce doszukiwać się podobieństw, warto pamiętać co nadwozie kryje w sobie. Jest to rzecz godna zainteresowania.

Mowa tu o turbodoładowanym silniku benzynowym z 6 cylindrami, opracowanym przez techników Ferrari, który rozwija moc 510 KM i zapewnia budzące entuzjazm osiągi: między innymi przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy. Nawiasem mówiąc, pomimo fantastycznej wartości mocy i momentu obrotowego, nowa jednostka napędowa jest zaskakująco ekonomiczna, dzięki sterowanemu elektronicznie systemowi dezaktywacji cylindrów. Oczywiście, tak jak wszystkie pozostałe silniki najnowszej generacji, i te benzynowe, jak i te wysokoprężne, 6-cylindrowy silnik Giulii wykonany jest w całości z aluminium, aby zredukować całkowitą masę samochodu, szczególnie tę przenoszoną na oś przednią, generując charakterystyczny dla Alfy Romeo dźwięk.