Audi zainwestuje 24 mld euro w pogoń za BMW

Audi wyda 24 mld euro aby zwiększyć swoje szanse w rynkowej rywalizacji w sektorze samochodów luksusowych. Niemiecka marka che opracować nowe technologie i rozwinąć produkcję, powiększając pięcioletni plan inwestycyjny o 2 mld euro.

audi

Ok. 16,8 mld euro, czyli 70% całości, ma być przeznaczona na nowe modele, takie jak subkompaktowy SUV Q1. Audi zamierza sprzedać ponad 1,7 mln aut w tym roku.

Audi chce do 2020 roku zwiększyć gamę z 50 do 60 modeli i wariantów. Do końca dekady niemiecka marka chce wyprzedzić BMW w światowej sprzedaży aut luksusowych. Wyścig zaostrzył się już w tym roku. BMW wyprzedzało Audi o 42 600 samochodów w pierwszych jednenastu miesiącach roku.

„Pościgowy” budżet Audi jest elementem programu inwestycyjnego (85,6 mld euro) Volkswagena, który chce wyprzedzić Toyotę w globalnej sprzedaży aut.

Audi planuje wydawać równowartość 4,8 mld euro rocznie, co stanowi wzrost w stosunku do poprzedniego planu pięcioletniego, który przewidywał 4,4 mld euro rocznie na nowe pojazdy i rozbudowę mocy produkcyjnych.

źródło: Automotive News

AUTOR: WNP.PL (AG)