Jak wybrać buty do jazdy na motocyklu?

Odpowiednio dobrane buty bez wątpienia stanowią jeden z najważniejszych elementów ekwipunku każdego motocyklisty. Bez względu na płeć, preferowany typ jazdy czy rodzaj posiadanego motocyklisty, zapewnienie właściwego ubioru jest tym czynnikiem, który nie tylko zapewnia optymalny komfort w trakcie jadzy, ale także pomaga chronić nasze zdrowie i życie. Jak wybrać obuwie na motocykl? Poznaj czynniki, które pomogą ci podjąć właściwą decyzję.

Obuwie motocyklowe – na co zwrócić uwagę?

Wybór obuwia motocyklowego w czasach, gdy oferta producentów i dystrybutorów jest tak szeroka, nie jestrzeczą łatwą. Wchodząc do sklepu z ubraniami na motocykl, można dostać prawdziwego zawrotu głowy i to co najmniej z dwóch czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście mnogość dostępnych modeli, kolorów, fasonów i rozmiarów. Drugim – często cena odzieży i butów motocyklowych, która potrafi zaszokować nawet najbardziej doświadczonych motocyklowych wyjadaczy. Czy najdroższe zawsze oznacza najlepsze? Nie ma co do tego zgody wśród motocyklistów. Jeśli jednak zapytamy, czym powinny charakteryzować się dobrej jakości buty motocyklowe męskie, większość zgodnie wskaże na kilka istotnych czynników.

Dobór obuwia do motocykla

A mówiąc ściślej – do stylu jazdy. Buty na chopper różnią się od obuwia do jazdy sportowej. Te z kolei mają inną konstrukcję i strukturę niż buty do enduro. Jeszcze inaczej projektuje się obuwie motocyklowedo jazdy po mieście czy jazdy turystycznej. Parametry poszczególnych butów zalezą w dużej mierze od rozwijanej przez motocykle prędkości. Ta – im jest większa, tym lepszej ochrony wymaga od motocyklisty. Buty na ścigacz będą więc wyposażone w większą ilość protektorów i wykonane z twardszych tworzyw niż obuwie do jazdy miejskiej. Z kolei buty na chopper powinny łączyć w sobie odpowiednią wentylację, solidne wykonanie oraz oczywiście – odpowiedni design. Fani ciężkichmaszyn najchętniej stawiają na obuwie skórzane do połowy łydki, częstododatkowo zdobione ćwiekami, zamkami lub innymi elementami.

Rozmiar buta, a kontrola motocykla

Obuwie motocyklowe powinno zapewniać również maksymalną kontrolę. Zmiana biegów, hamowanie oraz wiele innych czynności, wykonywanych nogami w trakcie jazdy, wymagają od kierującego motocyklem właściwiej swobody – należy więc zwrócić szczególnąuwagę, by but nie był zbyt ciasny, ani za luźny. Szeroką ofertę męskiego obuwia motocyklowego znajdziesz na https://gmoto.pl/buty-motocyklowe,3573/?d_plec=M.