Kolejny wspólny model BMW i Toyoty

Wychodzi na to, że Japońska i Niemiecka marka rozszerzają współpracę na kolejny segment. Mowa tu o miejskim hatchbacku, który ma powstać przy współpracy obu marek.

toyota-supra-2015-ft1-hd-toyota-supra-ft1-2014-concept--photos

BMW od co najmniej roku współpracuje z Toyotą, nieoficjalnie obie marki wspólnie pracują nad następcą modelu Z4 i jego japońskim odpowiednikiem. Oprócz tego główne pole współpracy to rozwiązanie w dziedzinie szeroko pojętej hybrydyzacji aut.

Dziś pojawiają sie informację, że obie marki pracują nad modelem bazowym. W koncernie BMW samochód ten pojawić ma się jako MINI Minor. Nazwa ta po raz pierwszy pojawiła się w historii motoryzacji, w 1959 roku. Wtedy to Brytyjczycy mogli zakupić MINI Morrisa Minor(sprzedawany był również pod szyldem Austin Seven).

Bawarski koncern może bazować na koncepcyjnym Rocketmanie, który został pokazany w Londynie z okazji rozgrywanych tam Igrzysk Olimpijskich. Źródła, do których dotarł Automobile Mag sugerują, że stylistycznie Minor może być połączeniem Rocketmana z Pacemanem. Zatem dostaniemy dwudrzwiowe auto z opadającą ku tyłowi linią dachu.

Minor ma być 5 autem w odświeżonej gamie MINI, po Cooperze, Clubmanie, Countrymanie i roadsterze bazującym na koncepcie Superleggera. Cena jaką koncern może zawołać to ok. 16 tys. dolarów, czyli ponad 59 tys. złotych. Pozostaje czekać na ewentualne potwierdzenie tych plotek.

źródło: Automobile Magazine