McLaren sprzedał 5 tysięcy aut!

Władze brytyjskiej firmy mają powody do radości. Po czterech latach od rozpoczęcia montażu coupe o oznaczeniu 12C, produkcja współczesnych modeli marki przekroczyła pułap 5 tysięcy sztuk. To najlepiej sprzedające się auta wykonane z włókna węglowego!

mclaren

Historia sukcesu McLarena zaczęła się w roku 2011. To właśnie wtedy światło dzienne ujrzało coupe 12C. Sukcesywne rozszerzanie oferty o modele 650S i 625C sprawiło, że w zaledwie cztery lata brytyjską fabrykę marki opuściło 5 tysięcy egzemplarzy. Sprzedaż aut sukcesywnie rośnie, dzięki czemu tylko w zeszłym roku nowych właścicieli znalazło aż 1400 pojazdów.

Pięciotysięczny model był żółtym McLarenem 650S Coupe. Auto na końcu linii produkcyjnej spotkało się z pierwszym wyprodukowanym 12C, który stanowi część zbiorów McLaren Heritage Collection. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia. Za kilka dni pięciotysięczny samochód wyruszy w podróż do Australii do swojego nowego właściciela.

Na razie władze McLarena nie muszą się obawiać zatrzymania trendu rosnącej sprzedaży, zwłaszcza że szykuje się kolejna premiera. Już w marcu podczas targów motoryzacyjnych w Genewie odbędzie się światowa prezentacja nowego auta o oznaczeniu 675LT.