Monitoruj pojazdy z korzyścią dla firmy

Transport lądowy oparty o flotę samochodową jeszcze przez wiele lat będzie wiodącym na rynku dostaw. Z tego względu inwestowanie w jego opłacalność jest logiczne, a w przypadku dużych firm pożądane. Możliwość zmniejszenia kosztów utrzymania aut i podniesienie wydajności oraz zaufania podnosi pozycję firmy na rynku. Uzyskiwanie tych wszystkich pozytywnych rzeczy dla firmy wiąże się z instalacja technologi gps w autach, która już po pierwszym pełnym dniu pracy daje obraz tego jak wygląda sytuacja. Działa jak „wielki brat”, który relacjonuje wszystkie wydarzenia drogowe oraz wpływa na samych pracowników firmy. Nie jest to wpływ negatywny, powiedziałbym wręcz, że działa mobilizująco oraz wpływa na poczucie odpowiedzialności i uczciwości.

140542579415392000

Skuteczniejsza logistyka po użyciu nadajnika
Mówi się, że po wdrożeniu systemów logistycznych firma może w idealny sposób zarządzać wydatkami. To prawda, ale tylko w przypadku fabryk oraz biznesu, który działa w jednym miejscu. Przemysł transportowy bez systemu monitoringu pojazdów nie jest w stanie oprzeć się jedynie na przypuszczeniach i obliczeniach logistyka. Potrzebuje informacji podanych czarno na białym o tym jak funkcjonuje każdy pojazd wyjeżdżający w trasę. Nadajnik gps zainstalowany w pojazdach ma na celu gromadzenie informacji o przebytej trasie, zużyciu paliwa czy osiąganych przez kierowcę prędkościach na drodze. Te informacje po późniejszej analizie pokażą czy praca danego kierowcy jest prawidłowa i działa na korzyść firmy. Nieuczciwi pracownicy potrafią wykorzystywać auta firmowe do własnych celów lub przedłużać trasę jadąc inną drogą niż wyznaczona. Przy zainstalowanym nadajniku, który przez cały czas zbiera informacje o ich działaniach na drodze takie zdarzenia przestają mieć miejsce.

Im większa flota pojazdów tym większe oszczędności
Umieszczenie nadajników w każdym formowym pojeździe to koszt, który może zwrócić się bardzo szybko. Im większa flota tym szybciej zwracają się koszty monitoringu pojazdów i wydatki z nimi powiązane. Najwięcej zyskają firmy dysponujące wieloma pojazdami, które każdego dnia ruszają w trasę świadcząc usługi przewozowe, transportowe czy serwisowe. W firmach kurierskich, serwisowych, a także w autach służb publicznych i ochrony monitoring prowadzony jest od dawna. Jest to forma zdrowej kontroli pracowników, do której ma prawo każdy pracodawca. Rzeczą, która często poruszana jest w związku z oszczędną jazdą jest ecodriving. Nie tylko dobrze wytyczona trasa generuje oszczędności, ale także sposób w jaki ją pokonamy. Szybciej nie znaczy lepiej ani tym bardziej bezpiecznie. Oszczędniej i ekologicznej jazdy można się łatwo nauczyć. Mimo iż wydaje się, że przez takie prowadzenie tracimy cenny czas ostatecznie wychodzi, że więcej na tym zyskujemy.

Budujemy zaufanie i silną pozycję na rynku
O pozycji firmy na rynku decyduje zainteresowanie klientów oraz pozytywne opinie. Dobrze funkcjonujący monitoring pojazdów wiąże się ze zwiększonym zainteresowaniem naszymi usługami. Jeżeli generujecie większe oszczędności niż dotychczas możecie pozwolić sobie na obniżki cen. Nie dosyć, że jakoś usługi idzie w górę to jeszcze cena staje się konkurencyjna względem firm o podobnym profilu działalności. Klienci patrzą także na innowacyjne technologie zastosowane w firmie. Żyjemy w czasach rozwoju elektroniki oraz cyfryzacji, która jest coraz bliżej przeciętnego kowalskiego. A ten przeciętny Kowalski zdaje sobie sprawę, że to nowoczesność wyznacza wysokie standardy usług.
Platforma Finder Online (sponsor artykułu) pozwala zwalczyć wiele problemów dotykających floty tj.: nieuzasadnione koszty, niską wydajność, zbędne przebiegi czy korzystanie z pojazdów w celach prywatnych.Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej o systemach monitoringu pojazdów odwiedź stronę www.finder.pl/co-oferujemy. Znajdziesz na niej dodatkowe informacje i statystyki potwierdzające korzyści dla firmy wynikające ze stosowania monitoringu floty.