Porównywarka OC – 5 powodów, dla których powinieneś z niej skorzystać szukając taniego ubezpieczenia

Corocznym obowiązkowym wydatkiem właściciela samochodu jest zakup ubezpieczenia OC. Dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców poszukujących najniższej ceny jest porównywarka OC. Oto pięć powodów, dla których powinieneś z niej skorzystać poszukując atrakcyjnej polisy dla siebie.

calculator-723925_640

Czym kierują się najczęściej Polacy szukając polisy OC dla swoich czterech kółek? Oczywiście ceną!. Rodacy nie chcą przepłacać za ubezpieczenie, które przecież w każdej firmie ma taki sam zakres, bo jest regulowane ustawowo i uchodzi powszechnie za kolejny „podatek od samochodu”. Teraz już można znaleźć najtańsze OC nie wychodząc z domu. Wystarczy dostęp do internetu i skorzystanie z porównywarki OC.

Powód pierwszy: oszczędzasz czas
Najmłodsi użytkownicy samochodów nie pamiętają zapewne czasów, kiedy aby ubezpieczyć pojazd ich rodzice musieli udać się osobiście do oddziału towarzystwa ubezpieczeń albo skontaktować z agentem, który przedstawiał im ofertę ubezpieczenia samochodu – oczywiście z własną, odpowiednio wysoką prowizją.
Dziś jest inaczej. Dzięki porównywarkom OC nie tracimy czasu na odwiedzanie oddziałów i spotkania z agentami. W szybki i prosty sposób z własnej kanapy możesz zapoznać się z propozycjami wielu towarzystw na ubezpieczenie samochodu. Porównywarka OC nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ale zbierze również w jednym miejscu najatrakcyjniejsze oferty, z których Ty wybierzesz polisę dla siebie i zakupisz ją od razu, bez wychodzenia z domu. Wystarczy później wydrukować dokument i wozić go w samochodzie.

Powód drugi: oszczędzasz pieniądze
Z raportu porównywarki ubezpieczeń porównywarka OC – mfind wynika, że kierowcy, którzy nie porównują ofert ubezpieczeń samochodu, mogą przepłacać za nie ponad 500 zł. Oczywiście czas to też pieniądz! Nie musisz tracić swojego czasu – a co za tym idzie pieniędzy – na wizyty u agentów, którzy mogą przekonywać Cię do zakupu tego ubezpieczenia, za które dostaną najwyższą prowizję.
Dobra porównywarka OC wyświetli Ci oferty kilkunastu towarzystw i zrobi to zupełnie obiektywnie, niczego nie próbując Ci wcisnąć na siłę. Oferty OC będą ułożone w kolejności od najtańszej do najdroższej. Jeśli potrzebujesz ubezpieczeń dodatkowych, takich jak autocasco, NNW czy assistance, w porównywarce również będziesz mógł je wybrać tak, aby przy tym nie przepłacić. Dobra porównywarka wyświetli oferty ze szczegółami – tak, żebyś w 100% wiedział, za co płacisz.

Powód trzeci: chronisz swoją prywatność
Czy lubisz być anonimowym klientem, który w spokoju podejmuje decyzję zakupu? Nie lubisz pozostawiać swojego numeru telefonu, nie lubisz w nieskończoność tłumaczyć się nadgorliwemu agentowi ze swojej decyzji zakupu? Jeśli tak, porównywarka OC stworzona została właśnie dla Ciebie. Przez formularz kalkulacji możesz przechodzić nawet kilkanaście razy, zmieniać dane, analizować wyniki i powracać do nich w innym terminie. Zachowasz przy tym pełną anonimowość. W porównywarce OC pozostawiamy dane kontaktowe tylko wtedy gdy życzymy sobie kontaktu ze strony konsultanta lub wybieramy zakup polisy przez internet.

Powód czwarty: porównywarka OC – to jest po prostu wygodne
Wygodniejszego sposobu poszukiwania taniego OC niż skorzystanie z porównywarki OC nie ma. Kalkulację możesz przeprowadzić w dogodnym dla Ciebie terminie, w wybranym miejscu, o ile jest w nim dostęp do internetu. Najlepsze porównywarki mają także pełne wersje na urządzenia mobilne, dzięki którym możesz obliczyć składkę również na smartfonie czy tablecie. Porównywarka OC to dobre rozwiązanie dla ludzi zabieganych, a jednocześnie oszczędnych.

Powód piąty: prościej się nie da
Dobra porównywarka OC jest banalnie prosta w obsłudze i podpowiada, gdzie w dokumentach znaleźć dane, które musisz wpisać do kalkulatora OC. Wyjaśnia też, dlaczego takie a nie inne dane są potrzebne. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz zawsze zadzwonić na infolinię porównywarki lub napisać do konsultanta na Live Chacie. W dobrej porównywarce będziesz mógł kupić od razu każdą wyświetloną ofertę – bez oczekiwania na kontakt ze strony pracownika firmy ubezpieczeniowej.
Przeczytaj więcej tutaj: http://motovoyager.net/2015/09/porownywarka-oc-jak-kupic-najtansze-oc-przez-internet-art-promocyjny/

Monika Wilk