SEAT Alhambra – gratka dla naprawdę dużej rodziny

Duża rodzina potrzebuje wygodnego, bezpiecznego i funkcjonalnego środka transportu. Do takich celów idealny jest nowoczesny van, który zapewnia łatwy dostęp do przestronnego wnętrza. Van to samochód mający spore rozmiary, a to oznacza, że pod jego maską musi pracować mocny silnik. Dziś od napędu oczekuje się nie tylko mocy, ale też oszczędności.

seat

Nie bez znaczenie jest też fakt zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla członków rodziny. Dziś niemal każdy duży producent ma w swojej ofercie interesujące vany, które bez problemu przewiozą w komfortowych warunkach nawet siedem osób. Popularne modele to Renault Espace, Ford Galaxy, Mazda 5, Volkswagen Sharan czy Seat Alhambra drugiej generacji. Dziś przedstawimy pojazd z Hiszpanii.

Seat Alhambra

Wielkim atutem hiszpańskiego Seata Alhambry jest bardzo ciekawa stylistyka. Jak przystało na van, auto ma masywną sylwetkę, w której nie brakuje interesujących elementów stylistycznych. Utrzymana jest ona w spokojnym tonie, jak przystało na prawdziwe auto rodzinne. Uwagę zwraca duża przednia szyba i przyjemny dla oka pas przedni z potężnymi reflektorami i sporych rozmiarów grillem świetnie wkomponowanym w zderzak. W linii bocznej producent zastosował ciekawe przetłoczenia w dolnej części auta, które nieco skracają optycznie wysoki pojazd. Uwagę zwraca także śmiało poprowadzona linia okien.

Jak przystało na wygodny van, Seat Alhambra oferuje łatwy dostęp do wnętrza. Druga para drzwi nie otwiera się tradycyjnie, tylko odsuwa się do tyłu po prowadnicach. Takie rozwiązanie sprawia, że drzwi można otwierać nawet na ciasnych miejscach parkingowych, nie zajmując przy tym miejsca. Poza tym łatwiej jest umieścić na tylnej kanapie dziecko. Bardzo duża tylna klapa z niskim progiem załadunku pozwala na łatwe umieszczenie z tyłu wózka, zakupów, albo bagaży na wakacyjny wyjazd (pojemność bagażnika wynosi 300 l). Dzięki trzeciej linii siedzeń, Seat Alhambra może bez problemu przetransportować siedem osób.

Wnętrze samochodu jest naprawdę przestronne, dzięki dużym wymiarom nadwozia (4854 mm długości, 1902 mm szerokości, 1720 mm wysokości) i szerokiemu rozstawowi osi (2920 mm). Producent postawił na maksymalną funkcjonalność dla całej rodziny. Przejawia się to zastosowaniem szeregu schowków, rozkładanych półeczek (przydatnych do posiłków w samochodzie) i możliwości ustawiania siedzeń pod różnymi kątami. Siedzenia można także konfigurować w dowolny sposób, aby dostosować wnętrze pojazdu do aktualnych potrzeb – albo uzyskując jak najwięcej przestrzeni bagażowej, albo jak najwięcej miejsca dla pasażerów. O komfort kierowcy i pasażerów dba klimatyzacja, a sam kierowca ma wygodne i przejrzyste miejsce pracy. Dzięki dużej powierzchni szyb i wysokiej pozycji za kierownicą ma zapewnioną świetną widoczność.

Seat Alhambra może pochwalić się najwyższym stopniem bezpieczeństwa, którego potwierdzeniem było uzyskanie pięciu gwiazdek w testach Euro NCAP. Bezpieczeństwo to nie tylko poduszki powietrzne, ale także elektroniczne systemy, wspierające pracę kierowcy.

Seat Alhambra, pomimo sporych rozmiarów, jest także dynamiczny oraz oszczędny. To zasługa zastosowania nowoczesnych silników benzynowych TSI (o mocy 150 i 197 KM) oraz wysokoprężnych TDI (144 i 177 KM).

Nowy Seat Alhambra czeka na klientów w autoryzowanym salonie Arpol w Toruniu.