Sezon 2022 czas zacząć!

Zbliża się sezon naszych ukochanych maszyn, a co za tym idzie krótsze i dłuższe wypady motocyklowe. Aby podróż motocyklem kończyła się szczęśliwie, nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Wśród wszystkich użytkowników dróg kierowcy motocykli najbardziej narażeni na nieprzyjemne skutki wypadków drogowych. Dlatego poza świadomością i rozwagą na motocyklu warto zadbać o elementy, które w razie pomyłek naszych lub innych użytkowników drogi zminimalizują ryzyko nieprzyjemnych konsekwencji wypadku.

Bezpieczna odzież

Nasze szanse na przeżycie z pewnością zwiększa dobry kask motocyklowy. Wybierz zatwierdzone markowe kaski z wiarygodnych źródeł. Dobry kask powinien mieć wytrzymałą skorupę. Na tak podstawowym elemencie bezpieczeństwa nie ma co oszczędzać.

Ważnym elementem jest też strój oraz buty motocyklowe. Delikatny szlif w szortach i koszulce ma już nieprzyjemne konsekwencje, dlatego warto wybrać kurtkę i spodnie lub cały kombinezon wykonany ze skóry posiadający zintegrowane ochraniacze. Buty powinny być sztywne, mieć wzmocniony czubek palców, być usztywnione w kostce i chronić dolną część goleni. Zarówno kask jak i odpowiedni strój ochroni nas lekkimi wywrotkami, pochłania tarcie i pierwsze uderzenia.

Kontakt z ziemią

Strój i kask uchronią nas przed konsekwencjami, ale najlepiej też im zapobiegać. Często to właśnie brak kontroli jest przyczyną wypadków, dlatego oprócz dobrego stanu zawieszenia, układu kierowniczego i hamulcowego należy zadbać o odpowiednie opony. Opona to jeden element, który podczas jazdy styka się z podłożem, wpływa na każdy manewr, przyspieszenie czy hamowanie. Dlatego tak jak na kasku czy stroju nie należy szukać oszczędności, a w oponach motocyklowych warto wybierać sprawdzone modele. Dzięki odpowiedniej oponie nasza maszyna będzie się zachowywać na drodze tak, jak jej wskażemy.

Jaką oponę do motocykla wybrać? Z pewnością dopasowany do naszej maszyny, stylu jazdy oraz nawierzchni, po której najczęściej się poruszamy. Dodatkowo warto wybrać model sprawdzony od uznanego producenta. Jednym z takich producentów jest marka Pirelli, której opony znane są w świecie sportów motorowych. Opony tej marki można nabyć w wiarygodnym źródle, którym jest autoryzowany sklep https://www.oponydriver.pl/.