Stellantis ogłosił otwarcie Centrum Technologii Akumulatorów w Turynie.

Sercem nowego centrum o powierzchni 8000 metrów kwadratowych są 111 pomieszczenia do badań klimatycznych, w tym 32 pomieszczenia do testowania akumulatorów i osiem do testowania ogniw. To największy obiekt tego typu we Włoszech i jedno z największych w Europie.

Stellantis inwestuje 40 milionów euro w rozwój tego centrum, które jest wyspecjalizowane w projektowaniu, rozwoju i testowaniu akumulatorów, modułów, ogniw wysokiego napięcia i oprogramowania. Specjaliści będą przeprowadzać testy w warunkach skrajnych, sprawdzać trwałość poszczególnych elementów, rozwijać i kalibrować oprogramowanie systemu zarządzania bateriami (BMS) oraz analizować porównawczo demontaż pakietów i ogniw.

Ned Curic, dyrektor ds. Inżynierii i technologii w Stellantis, powiedział: 'Nasze nowe Centrum Technologii Akumulatorów w Mirafiori skupia narzędzia i utalentowanych ludzi, których potrzebujemy, aby projektować, testować, weryfikować i produkować wiodące w swojej klasie produkty, które spełnią potrzeby naszych klientów i przyspieszą dostarczanie wiodących w swojej klasie pojazdów elektrycznych klientom na całym świecie’.

Centrum jest częścią planu strategicznego Dare Forward 2030, który zakłada osiągnięcie 100% sprzedaży samochodów elektrycznych BEV w Europie do 2030 roku. Stellantis planuje również budowę Centrum Technologii Akumulatorów w Kanadzie dla obsługi Ameryki Północnej.