Szybcy i wściekli… na fotel w samochodzie. Jak zapewnić komfort siedzenia driftując na długiej trasie?

Długie godziny w trasie potrafią odbić się na zdrowiu. Bóle kręgosłupa, napięcie mięśni w okolicy karku czy drętwienie nóg podczas długiej podróży wpływają negatywnie na koncentrację. Zmęczenie za kierownicą zwiększa prawdopodobieństwo popełnienia błędu. W konsekwencji łatwiej spowodować wypadek. Dlatego też fotel samochodowy powinien zapewniać pełen komfort siedzenia. Jak to osiągnąć?

driving-691751_1280

Ustawienie ręczne fotela

Każdy fotel samochodowy ma kilka możliwych ustawień. Producenci większości samochodów zapewniają aż do 10 zmian ułożenia siedzenia. Sprawdzenie możliwości swojego modelu samochodu nie powinno być problemem.

Uwagę warto zwrócić na odległość siedzenia od kierownicy. Podczas naciskania sprzęgła kolano należy mieć delikatnie ugięte. Stopa powinna być oparta bez wysiłku, dzięki temu nie zaskoczy nas skurcz mięśni podudzia. Odchylenie oparcia fotela jest równie istotne. Kiedy ręka jest wyprostowana, nadgarstek powinien sięgać do najwyższego punktu na kierownicy. Kierowca powinien mieć swobodny dostęp do kierownicy bez odrywania pleców od fotela. Oparcie można pochylić, aby zapewnić lepsze przyleganie. Przydatnym ustawieniem może okazać się możliwość zmiany wysokości fotela. Dzięki temu zabiegowi można zwiększyć pole widzenia. Głowa odchylana ku tyłowi powinna stykać się z centralną częścią zagłówka.

Wykonanie fotela

Latem samochód nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur, a zimą wychładza. Inwestycja w podgrzewane fotele może okazać się rozwiązaniem problemu nieprzyjemnie zimnego fotela. Przy montowaniu urządzenia można pokusić się o wymianę tapicerki. Materiał z którego wykonane zostanie obicie powinno być wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Podczas długich podróży można skorzystać z specjalnych nakładek z drewnianymi kuleczkami, które będą masowały kręgosłup.

Posiadanie starszych modeli samochodów nie stanowi przeszkody w osiągnięciu pełnego komfortu podczas jazdy. Renowacja samochodów może okazać się tańsza niż zakupienie nowszych modeli dostępnych na rynku. Kilka drobnych zabiegów potrafi wprowadzić nowe możliwości w starych ramach.