Używane auto poleasingowe – czy warto je kupić?

Przy kupnie auta używanego warto zwrócić uwagę na jego wcześniejszą historię. Obecnie do dyspozycji oprócz aut sprzedawanych przez ich prywatnych użytkowników są także samochody poleasingowe od firm – czy warto zdecydować się na taki zakup?

uj2

W przypadku samochodów poleasingowych zwykle po około 3-4 latach od zakupu trafiają one do ponownej sprzedaży. Nierzadko są to pojazdy uznanych marek, między innymi Audi czy Mercedes, które same w sobie wyróżniają się wysoką jakością i mogą posłużyć jeszcze przez wiele lat. Zanim jednak podejmie się decyzję, warto dobrze zapoznać się z różnymi ofertami.

Na co zwrócić uwagę?

Obiegowa opinia mówi, że samochody poleasingowe, chociaż wyróżniają się atrakcyjną ceną, to jednak mają duży przebieg, a tym samym są w kiepskim stanie technicznym i wizualnym. Warto jednak wziąć je pod uwagę przy poszukiwaniach używanego modelu, ponieważ często można trafić wśród nich na prawdziwe perełki.

Przede wszystkim warto dowiedzieć się, kto wcześniej użytkował samochód – najbardziej zniszczone to pojazdy, które były używane przez przedstawicieli handlowych, ale już te kadry menedżerskiej oraz prezesów, chociaż drogie, wyróżniają się na ogół świetnym stanem technicznym oraz bogatym wyposażeniem.

Jednak, jak mówi przysłowie, nie wszystko złoto, co się świeci – tutaj sprawdzenie stanu technicznego pojazdu także jest kluczowe, aby mieć pewność, że będzie mógł on posłużyć jeszcze przez długi czas kolejnemu właścicielowi.

Gdzie kupić używane auto poleasingowe?

Obecnie do dyspozycji oprócz aut sprzedawanych przez ich prywatnych użytkowników są także samochody poleasingowe od firm – czy warto zdecydować się na taki zakup?

Zatem zakupienie samochodu poleasingowego może być świetnym wyborem – niska cena, a także często dobra marka oraz wyposażenie są sporym atutem, ale trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że ich stan techniczny, a nierzadko i wizualny może pozostawiać sporo do życzenia, niemniej zaufany sprzedawca i dokładne sprawdzenie przedmiotu zakupu to najlepsze antidotum na te problemy.