Volvo kupuje swojego nadwornego tunera

Firma Polestar od prawie 20 lat modyfikowała samochody Volvo, tworząc tym samym sportowe wersje aut grzecznej szwedzkiej marki. Współpraca obu firm będzie jeszcze ściślejsza, dzięki czemu sportowe Volvo staną się bardziej powszechne.

v01 v02 v03 v04 v05

Szwedzi robią kolejny krok, aby dorównać swoim największym konkurentom z Niemiec. Zarówno Mercedes, jak i Audi oraz BMW mają swoje oddziały zajmujące się tuningiem standardowych modeli i zamianą ich we wściekle mocne maszyny. Teraz także Volvo ma swoją nadworną ekipę od tuningu – producent z Göteborga wykupił 100% udziałów w firmie Polestar.

v06v07v08

Współpraca Volvo z Polestarem rozpoczęła się w 1996 roku od wyścigowej wersji kanciastego modelu 850. Od tej pory szwedzki tuner zmodyfikował wiele aut tej marki, m.in. aktualne modele S60 i V60, które w tym roku zostaną wyprodukowane w liczbie 750 egzemplarzy. Docelowo ma powstawać od 1000 do 1500 aut Volvo z logo Polestar rocznie. Poza „sześćdziesiątkami” będzie to choćby najnowszy model szwedzkiego producenta – SUV XC90, którego premierowy opis przedstawialiśmy niedawno na naszej stronie.

źródło: Volvo