Za ile ubezpieczysz Forda?

Rekordzista znalazł w sierpniu ubezpieczenie Forda za 278 zł! Czy inni właściciele samochodów tego amerykańskiego producenta mogą liczyć również na tak korzystne ceny? Jaka jest średnia cena ubezpieczenia OC Forda? Czy każdy model można tanio ubezpieczyć? Dowiedz się więcej o cenach OC dla tej popularnej marki samochodów!

Z ceną ubezpieczenie samochodów marki Ford jest podobnie jak z ich popularnością – plasują się mniej więcej pośrodku stawki. Wprawdzie niektóre modele, jak choćby Focus, są bardzo popularne, ale innej spotyka się rzadziej. Średnia cena OC dla Fordów w sierpniu 2020 roku wyniosła 800 zł. A ile trzeba było zapłacić za pakiet OC i AC? Ceny takich pakietów i opis warunków ubezpieczenia znajdziesz na stronie: https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-ford/.

Jak tanio można ubezpieczyć Forda?

Średnia cena ubezpieczenia Fordów wyniosła w sierpniu 800 zł. Natomiast najtańszą polisę OC za 278 zł znalazł 42-letni mężczyzna na Forda Sierrę. To rzadki model, którego nie produkuje się już od ponad 26 lat! Czy na nowsze i bardziej popularne modele kierowcy także znajdowali tanie OC?

Okazuje się, że tak! Wielu kierowców znalazło OC poniżej 400 zł! Oto top 5 najtańszych ubezpieczeń OC na Fordy znalezionych na Mubi w sierpniu 2020 roku:

  • Ford Sierra – 278 zł,
  • Ford Focus – 300 zł,
  • Ford Fiesta – 312 zł,
  • Ford Fiesta – 315 zł,
  • Ford Fiesta – 316 zł.

Na dalszych 4 miejscach znalazły się Fordy Mondeo, na które właściciele znaleźli ubezpieczenie poniżej 350 zł. Skąd biorą się tak niskie ceny ubezpieczenia OC?

Wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej ma zestaw czynników. Po pierwsze są to dane kierowcy, czyli jego wiek, miejsce zamieszkania, historia dotychczasowych ubezpieczeń. Po drugie liczą się parametry samochodu, to znaczy pojemność silnika i marka. Istotny jest także sposób użytkowania. Kompilacja korzystnych zmiennych pozwala znalezienie polisy OC za mniej niż 400 zł – tłumaczy Tomasz Sowa redaktor w mubi.pl.

W takim razie przyjrzyjmy się naszemu top 5 pod względem wieku i pojemności silników. Właściciele mieli odpowiednio 42 lata, 63 lata, 55 lat, 66 lat i 59 lat. Starsi, czyli bardziej doświadczeni kierowcy, mają większą szansę na tańsze OC!

W przypadku pojemności silnika zasada jest prosta – im mniejsza pojemność, tym większa szansa na tańsze OC. Silniki top 5 najtańszych Fordów był zawsze poniżej 2.0 litra. Fordy Fiesty miały silniki o pojemności mniejszej, bo 1299 cm³, 1299 cm³ i 1392 cm³.

Jak wypada Ford na tle innych marek?

Spójrzmy teraz na bardziej ogólne dane. Nie każdy właściciel samochodu może liczyć na rekordowo tanie ubezpieczenie. Średnia cena ubezpieczenia Forda w sierpniu wyniosła 800 zł. Czy to dużo w porównaniu z innymi markami? Jakie samochody można najtaniej, a jakie najdrożej ubezpieczyć?

Ford znalazł się w środku listy najtańszych samochodów do ubezpieczenia. Ze średnią ceną OC w wysokości 800 zł z jednej strony był droższy od takich marek jak Peugeot – 798 zł, Fiat – 764 zł, Škoda – 746 zł czy Toyota – 722 zł, ale z drugiej strony był tańszy od Opla – 802 zł, Volvo – 849 zł, Subaru – 875 zł czy Mercedesa – 885 zł.

Jednak dużo tańszy okazał się SsangYong z ceną 638 zł, czyli aż o 162 zł! Również ubezpieczenie Suzuki było w sierpniu tanie – średnio za 644 zł. Z kolei ubezpieczenie sportowego superauta Lamborghini kosztowało prawie dwa razy więcej, bo aż 1407 zł.

Różnice w cenach ubezpieczenia OC wynikają między innymi z pojemności silnika. Nie można więc się dziwić różnicom w cenach ubezpieczenia między sportowymi autami i tymi małymi, które służą głównie do jeżdżenia na zakupy, do pracy czy po dzieci do szkoły.

Które modele można najtaniej ubezpieczyć?

Trzema najpopularniejszymi modelami Forda są Fiesta, Focus i Kuga. Czy i te modele można było ubezpieczyć bardzo tanio? Sprawdźmy, jakie były najniższe znalezione ceny ubezpieczenia OC dla popularnych modeli:

  • Ford Focus – 300 zł
  • Ford Fiesta – 312 zł,
  • Ford C-Max – 343 zł,
  • Ford Kuga – 408 zł.

Różnice w najtańszym zamykają się w 100 zł. Warto jednak pamiętać, że są to rekordowo tanie ubezpieczenia, na których cenę wpłynęło wiele czynników, w tym zniżki i historia ubezpieczeniowa właścicieli pojazdów.

Ubezpieczenie OC jest niezbędny nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Jednak podczas podróży do innego kraju warto szczególnie pomyśleć o dodatkowych ubezpieczeniach autocasco i assistance. W razie problemów z samochodem ubezpieczyciel udzieli pomocy pechowemu kierowcy.

Jeśli przydarzy Ci się niespodziewana stłuczka za granicą lub w Polsce z kierowcą z innego kraju, to warto wiedzieć, jak wtedy postąpić. W artykule Kolizja z obcokrajowcem, kolizja za granicą – formalności i przepisy – sprawdź jak się zachować! znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na ten temat!